Power joga nie tylko dla odważnych! Kolekcja do jogi Natura AW2017

Power joga nie tylko dla odważnych! Kolekcja do jogi Natura AW2017

Szybkość, moc i energia - te trzy słowa z pewnością nie kojarzą nam się jako pierwsze, kiedy myślimy o jodze. A jednak! Ostatnio furorę robi power joga -  najbardziej energetyczna odmiana tej dyscypliny, stawiająca na mocną pracę z ciałem. Bez względu na to, czy jesteś wytrawną joginką, czy dopiero zaczęłaś interesować się jogą lub szukasz ćwiczeń dla siebie, musisz tego spróbować! A pomoże Ci w tym nowa kolekcja do jogi Natura przygotowana przez sieć sklepów Decathlon.

Geneza power jogi

Power joga wywodzi się z ashtangi, czyli dynamicznej odmiany jogi, i fitnessu, a jej powstanie miało na celu spopularyzowanie ashtangi wśród szerszego grona odbiorców. Wynalezienie i rozwój tego stylu pracy z ciałem przypisuje się dwóm nauczycielom ashtangi, a jednocześnie uczniom mistrza jogi – Sri K. Pattabhiego Joisa: Beryl Bender Birch z Nowego Jorku i Bryanowi Kestowi z Los Angeles. Już od początku swojego istnienia, w latach 90. XX wieku, power joga zdobyła ogromne powodzenie, zwłaszcza wśród amerykańskich sportowców.

Czym jest power joga?

W przeciwieństwie do tradycyjnej jogi, power joga jest niezwykle dynamiczna i intensywna. Tutaj również trzeba wytrwać w pozycji, ale krócej, a ćwiczenia zawierają w sobie elementy fitnessu. Celem power jogi jest bowiem rozwój elastyczności i siły ciała oraz poprawa wytrzymałości. 
Yoga by Decathlon_zieleń Everest.jpgYoga by Decathlon_czerwień Scarlet.jpg

Jak to wygląda?

Idąc na trening power jogi, nie oczekuj spokojnego, powolnego rytmu hatha jogi. Zamiast koncentrować się na kolejnych asanach, będziesz szybko i płynnie zmieniać pozycje, wplatając między nie ćwiczenia fitnessowe. Tutaj bardziej niż na precyzję, stawia się na płynne łączenie ćwiczeń w sekwencję energicznych ruchów. Dlatego bardzo ważne jest, aby podczas ćwiczeń nie musieć zwracać uwagi na ubranie. Zaopatrz się w odpowiedni strój, który zapewnia maksymalną swobodę ruchu. Sprawdź np. gamę ubrań YOGA+ dostępną w sieci Decathlon, która została zaprojektowana z myślą o komforcie uprawiających jogę i jak druga skóra dopasowuje się do każdego ruchu, co sprawdza się zwłaszcza podczas wykonywania odwróconych pozycji. Ponadto gęsty, nieprześwitujący materiał gwarantuje poczucie komfortu w każdej chwili. Warto też zainwestować w ciepłą bluzę, która utrzyma temperaturę ciała podczas relaksu pod koniec treningu, np. bluzę polarową Domyos, która zapewni ci dobre samopoczucie przed zajęciami i po ich zakończeniu.

Dla kogo ta odmiana jogi?

Mogłoby się wydawać, że słowo power sugeruje, iż zajęcia dedykowane są  zaawansowanym joginom, którzy szukają czegoś więcej w swojej praktyce.  Tymczasem słowo to bardziej odnosi się do rodzaju zajęć niż do ich  poziomu zaawansowania

mówi Karola Jaworska, joginka i nauczycielka  power jogi.

A zatem power joga jest dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy w jodze poszukują pozytywnej energii albo chcieliby skutecznie wzmocnić mięśnie, poprawić koordynację, a przy okazji stracić trochę zbędnych kalorii. Power jogę powinny też koniecznie wypróbować osoby, które poszukują wymagającego sportu lub uprawiają już inną dyscyplinę. Ta odmiana jogi jest bowiem niezwykle korzystnym uzupełnieniem innych aktywności fizycznej

Połączenie ducha i ciała

Jak mówił jeden z największych autorytetów hatha jogi B.K.S. Iyengar: „Twoje ciało jest w przeszłości. Twój umysł w przyszłości. W jodze łączą się razem w teraźniejszości”. Aby nic nie zakłócało tego połączenia, Decathlon przygotował nową kolekcję Natura na jesień-zima 2017, która pomoże ci się w pełni i harmonijnie zanurzyć w przyjemności uprawiania power jogi. Znakiem rozpoznawczym kolekcji jest symbol czakry. Wysokiej jakości koszulki bezszwowe, wygodne rybaczki i krótkie, obcisłe topy zostały wykonane z miękkich, oddychających i nieprześwitujących materiałów. W gamie ubrań przewija się motyw zorzy polarnej oraz dwa kolory: zielony Everest i czerwony Scarlet. A wszystko po to, aby osiągnąć pełną harmonię duszy i ciała!
Yoga by Decathlon AW2017.jpgYoga by Decathlon AW2017_2.jpgYoga by Decathlon AW2017_1.jpg

Najważniejsza jest mata. Jeżeli tak jak ja zakochasz się w jodze, na  macie spędzisz dużą część życia. To będzie twoje miejsce, twój kawałek  domu. Mata, którą wybierzesz, musi być przeznaczona do jogi. Mata do  power jogi nie może być śliska, jej stopień twardości i grubość to  cecha, którą dobierasz bardziej miękkiej macie, jednak miękkie maty  utrudniają pozycje równoważne, więc najmądrzej jest przetestować i  dobrać ją do własnych potrzeb. W drugiej kolejności musisz zająć się  strojem. Najlepiej sprawdzają się przylegające do ciała spodnie i bluzka  niekrępująca ruchów, ale też niezbyt obszerna. Dobrze dopasowany stanik  sportowy dla pań to również ważny element, bo w jodze wyginamy się na  wszystkie strony i czasem wisimy głową w dół.

Karola Jaworska  joginka, nauczycielka power jogi i właścicielka YogaHome.pl - kameralnego, domowego studia jogi

Decathlon, Stanik do jogi YOGA+, Domyos, śliwkowy, cena 59,99 PLN.jpgDecathlon, Rybaczki do jogi YOGA+ 900 Domyos, śliwkowe, cena 79,99 PLN.jpgDecathlon, bluza polarowa do jogi Domyos, śliwkowa, cena 59,99 PLN.jpgDecathlon, Stanik do jogi YOGA+, Domyos, niebiesko - zielony, cena 59,99 PLN.jpgDecathlon, Rybaczki do jogi YOGA+ 900 Domyos, niebiesko - zielone, cena 79,99 PLN.jpgDecathlon, bluza polarowa do jogi Domyos, jasnoszara, cena 59,99 PLN.jpgDecathlon, Torba na matę do jogi, Domyos, niebieska, cena 54,99 PLN.jpgDecathlon, Mata do jogi Comfort 8mm, Domyos, niebieska, cena 99,99 PLN.jpg
Powiązane artykuły
Biegiem w sezon jesienno - zimowy
Kiedy za oknem robi się szaro i mgliście, a chłód przenika do szpiku kości, jest taka grupa dzielnych sportowców, którzy nie zmieniają swoich treningowych nawyków – pasjonaci biegania! I kiedy my drepczemy, próbując się rozgrzać, ich wysportowane sylwetki znikają w sinej
Joga, czyli siła spokoju płynąca z ćwiczeń

Są takie sporty, do których zapalamy się na chwilę, na fali mody, inne uprawiamy sezonowo, ale istnieje taki rodzaj ćwiczeń, do którego warto wracać jak najczęściej, a najlepiej uprawiać go regularnie. To dyscyplina, która nie wymaga skomplikowanego sprzętu ani specjalnej przestrzeni, a jednak jest  uzdrowieniem dla ciała i duszy. Mowa o Jodze.
Z pasji do fitnessu

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym lekarstwem na jesienną chandrę jest wysiłek fizyczny. Jednak to motywacja jest czynnikiem napędzającym do działania, w tym również do ćwiczeń. Tej jesieni znajdź swoją własną i czerp nieograniczoną przyjemność płynącą z fitnessu! Z pewnością pomogą Ci w tym nowe kolekcje ubrań i akcesoriów Domyos, które właśnie pojawiły się w sieci Decathlon.
Przegląd propozycji dla dzieci od marki Olaian by Decathlon

W tym sezonie obowiązkowymi punktami programu dziecięcych szaleństw na plaży są bodyboarding i skimboarding. Wystarczą małe fale i odpowiedni sprzęt. Razem z marką Olaian by Decathlon dostrzeżcie źródło frajdy w każdym ruchu wody, doskonaląc sportowe umiejętności poprzez zabawę.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.